gyerekülés előre biciklire

Melyik futóbiciklire essen a választás?

Annyi fajta bringás gyermekülés van, hogy a szülők gyakran nem tudják eldönteni, hogy melyikre essen a választás. Rengetegen gondolkoznak a gyerekülés előre biciklire változaton, míg mások sokkal szívesebben tennék hátra ezt az eszközt. De vajon melyik a jobb választás? Vajon mit mondanak erről a szakértők? Igazából erre a kérdésre csakis úgy lehet egy jó választ kapni, ha a két modell összehasonlításra kerül. Az egyik leglényegesebb infó ezzel kapcsolatban, hogy gyerekülés előre biciklire maximum 15 kg-ig terhelhető, míg a hátra szerelhető 25 kg-ig. Ezért, ha valaki az utóbbit veszi meg, akkor spórolhat is, vagy bátrabban választhat egy drágább ülést, hiszen ebben az esetben csak egyszer kell pénzt kiadni ilyen eszközért. A másik eltérés, hogy az előre feltehető gyerekülés háttámlája rövid, míg a hátsóé magas. Ez pedig azt jelenti, hogy a gyerekülés előre biciklire nem tudja olyan mértékben védeni a kisfiú vagy kislány fejét, mint a hátra szerelhető. A tapasztalatok alapján a hátra szerelhető gyerekülésnél egyensúlyozni is könnyebb a kerékpárral. Ezekből kiindulva rengeteg szülő úgy dönt, hogy a hátra felfogatható kelléket szerzi be.

Persze vannak olyan helyzetek, amikor a gyerekülés előre biciklire a praktikusabb megoldás. Mind a két modell megvehető az agardikerekpar.hu shopban, ahol a szülők és nagyszülők nagy örömére a futóbicikli is a kínálat részét képezi. Sokaknak gondot okoz az ideális méretű megvétele, főleg abban az esetben, amikor az névnapra vagy szülinapra lesz ajándék. A webshop csapata természetesen azt akarja, hogy a kliensnek roppant egyszerű legyen a futóbicikli megvétele. Épp ezért összegyűjtött az oldalon ezzel kapcsolatos fontos tudnivalókat. Manapság már nem is meglepő, hogy ahány futóbicikli márka, annyi vázkialakítás és vázmagasság van. Jellemzően egy átlagos futóbicikli mérete megegyezik a legkisebb 12 colos hagyományos gyerek bicikli méretével. Persze vannak már olyan típusok is, akárcsak az Yvelo Junior, amelyiknek nem csupán a váza és a nyereg magassága alacsony, hanem a kereke is kicsi, mindössze 10 colos.