gyöngy nyaklánc

Miként készül a gyöngy nyaklánc?

Manapság igen nagy hangsúlyt fektetünk a környezetvédelemre. Még a gyöngyszemeket is mesterségesen készítik, hogy megvédjék a tenger mélyén lévő kagylókat és azoknak az élőhelyeit. Ennek ellenére, a gyöngy nyaklánc nem veszít a minőségéből, mindössze csak mesterséges úton hozzák létre. Leginkább az van nagy befolyással a színvonalára, hogy édes- vagy sósvízi tenyésztett ékszerről van szó. Az édesvízben létrejött példányoknak sokkal kevesebb időre van szükségük, hiszen már néhány hónap alatt létrejönnek a tavakban. Viszont az ezekből készült gyöngy nyaklánc kevésbé strapabíró, mint a valódi tengerből kihalászott példány. Mindössze hamarabb fognak elkopni vagy idővel több karcolás vehető majd észre rajta. Azonban ugyanúgy szabályosan kerek a formájuk, ráadásul kedvezményesebb áron lehet hozzájuk jutni. Bizony az árak alapján rá lehet jönni, hogy melyiket milyen vízben tenyésztették. A sósvízi gyöngy nyaklánc ezzel szemben hosszú évek alatt jön létre a tengerben.

Nem képes olyan gyorsan növekedni, de sokkal tartósabb ékszert készítenek belőle. Persze nemcsak nyakláncot, hanem fülbevalót vagy karkötőt is beszerezhet gyöngyökből. Amennyiben valami különleges és maradandó darabot venne, a tenisz karkötő az, amit mindenképpen tekintsen meg! A White&Black honlapján megnézheti az árát, illetve a különböző kivitelezéseket. Némelyik fehéraranyból készült és gyémántkövek díszítik. Természetesen más darabok rozéarany színben pompáznak, de ugyanolyan értékeseknek számítanak. Ez a fajta tenisz karkötő remekül szolgál ajándékként, amennyiben szeretne meglepni valakit, aki kedves Önnek. Szerencsére az említett oldal rendelkezik üzlettel is, Budapest XIII. kerületében, ezért ott nyugodtan megnézheti a kiszemelt modellt. Kedve szerint megrendelheti az online felületről vagy megvásárolhatja az üzletből. A tenisz karkötő garantáltan minőségi nemesfémből és gyémánt berakással készült. Ráadásul a cég garanciát vállal mindenegyes termékére, ezért bátran megvásárolhatja az Önnek tetsző darabot.