Szóljunk a versek szavával!

Mindennapi kapcsolatainkban sok gondot szokott okozni, hogy nem tudjuk megfelelőképpen szavakba önteni azt, amit mondani akarunk. Ilyenkor inkább hallgatunk vagy nagyon esetlenül, talán éppen a lényeget elhomályosítva mondjuk el azt, amit szeretnénk. Gondolataink, érzéseink közlésében a versek sokszor segítségünkre lehetnek. Aki szokott ilyen alkotásokat olvasni, tapasztalhatta már, hogy egy-egy költemény mintha az ő eddig kimondatlan gondolatait fogalmazná meg.

Általuk letisztulnak bennünk bizonyos dolgok, formát nyernek olyan tartalmak, amiket eddig még mi sem értettünk pontosan és világosabban látunk sok mindent. De nemcsak a saját magunkkal való párbeszédben segítenek a versek, hanem abban is, amikor másnak szeretnénk elmondani, hogy mit érzünk vagy gondolunk. Ki nem küldött már szerelmes verset párjának vagy keresett háláját szavakba öntő sorokat, amikor édesanyját vagy édesapját akarta köszönteni? Nem baj, ha nem vagyunk mindannyian ékesszólók. A lényeg, hogy megtaláljuk azokat a verseket, amelyek a lelkünket szóra bírják.