Tátratea a hideg ellen

A Magas-Tátra hegyei nemcsak kirándulni vágyóknak érdekesek, hiszen számos érdekesség eredeztethető az ott élő népektől. Ilyen például a Tátratea is, amelynek egyik ismérve, hogy alkoholos. Senkit ne tévesszen meg a tea kifejezés, hiszen nem egy hagyományos, gyógynövényekből főtt nedűről van szó. A különleges italt, bár gyümölcsöket tartalmaz, mégis inkább likőrnek lehetne nevezni. Egyes változatai 72% alkoholtartalommal is bírhatnak.

Természetesen rengeteg kivitele ismert, hiszen számtalan ízesítésben vásárolható meg az idrink.hu webáruház oldaláról is. A Tátratea inkább a vendégek megkínálására szolgált a nagy hidegben. Télen ugyanis a Magas-Tátra hegyei között zord az időjárás, így mindenkinek jól esik egy kis meleget adó, gyümölcsös alkoholos ital. A Tátratea Apple & Pear Tea Likőr 67% alkoholt tartalmaz. A fűszerek, a gyógynövények, a gyümölcsök és az eredeti tea igazán jól keverednek ebben a csodás italban. A termék az őszi-téli ízvilágot testesíti meg, amely az almának és a körtének is köszönhető.