A mióma kezelése szakértőt igényel

Nem vitás, hogy egy nő csakis akkor érezheti magát százszázalékosan nőnek, ha teljes mértékben egészséges, lelkileg és testileg is egyaránt. Sajnos azonban amikor a harmónia felborul, akkor bizonyos elváltozások jelentkeznek. Az egyik ilyen elváltozás a mióma. Napjainkban a mióma kezelése nem minden esetben szükséges, ám természetesen az adott helyzettől is függ. Ám mielőtt a kezeléshez érnénk, lássuk, hogy pontosan mit is takar ez betegség! Tudni kell róla, hogy ezt még a méh jóindulatú daganatának is szokták hívni. Ez legtöbbször a harminc és ötven év közötti, fogamzásra képes nőket érinti. Sajnos a nők körülbelül negyedében feltűnik ez a kellemetlen tünet.

Sajnos azt kell mondani, hogy az a legjobb helyzet, amikor a nőgyógyász csak egyet fedez fel a szervezetben, ugyanis megeshet, hogy egyszerre több is van. Méretét tekintve igen változó lehet, vannak, amelyek kisebbek, és akadnak, melyek egész nagyra is megnőhetnek. A mióma kezelése a mérettől is függ, és a nőgyógyászok találkoztak már rizsszem méretűvel, teniszlabda nagyságúval és sajnos dinnye méretű darabokkal is. A mióma tünetei és kezelése sokféle lehet, ami rengeteg mindentől függhet. Az első tényezőt a daganat helye jelenti. Itt három fő csoportot lehet megkülönbözteti. Az elhelyezkedést tekintve van méhen kívüli, a méhnyálkahártya alatt található és a méh felszínén elhelyezkedő is. A tüneteket tekintve sokféléről beszélhetünk, ám ezekből kettőt szeretnénk megemlíteni. Az egyik legtöbbet előforduló tünet az elhúzódó vagy különösen erős havi vérzés. Sajnos az is előfordulhat a legrosszabb esetben, hogy a vérzés folyamatossá válik. Az elhúzódó vérzés sokszor a nő vérszegénnyé válásához vezet, ami pedig gyakran sápadtságot, koncentrációs zavarokat és levertséget is okoz. Ilyenkor azonnal orvoshoz kell fordulni. Más tünetek a hosszú vérzés mellett az alhasi fájdalmak és a hátpanaszok. Ha mindkettő megjelenik, akkor semmiképp sem érdemes tovább halogatni a kivizsgálást. A mióma tünetei és kezelése orvos által állapítható meg.