mérőműszerek

A legnépszerűbb mérőműszerek listája

Léteznek olyan digitális mérőeszközök, amelyekre okvetlenül szükségünk van egy háztartásban. A páratartalom mérése például azért fontos, hogy megelőzzük a penészedést, hiszen a túl sok nedvesség sok bosszúságot tud okozni bármelyik lakásban. Az ilyen típusú mérőműszerek pontos értéket szolgálnak, bekapcsolásuk pedig rendkívül egyszerű. Kompakt kialakításuknak köszönhetően, egy kézzel is teljes mértékben biztonságosan használhatóak. Léghűtő, páramentesítő és párásító eszközökhöz csatlakoztatható higrosztát mérőműszerek automatikusan ki- és bekapcsolnak, állandó jelleggel figyelik a helyiségben lévő páramennyiséget.

A nedvességmérő különböző anyagok nedvességtartalmát tudja meghatározni, legyen az fa, vakolat vagy gipsz. A mérőműszerek bővíthető funkciókkal rendelkeznek, így például képesek megjegyezni, hogy a legnépszerűbb fafajták milyen típusú nedvességtartalommal vannak ellátva. A felsorolásból nem szabad kihagyni a hőmérőket sem. Ezek a készülékek nemcsak hőmérőként funkcionálnak, hanem ébresztőóraként és páratartalom mérőként egyaránt helyt tudnak állni.