Alkalmi ékszer kásagyöngy felhasználásával

Aki szeret egyénileg ékszert készíteni, de nincs ékszerkészítői tapasztalata, illetve nincsenek nemesfém és drágakő alapanyagai, gyakran fordul más felhasználandó termékhez, hiszen ékszer nagyon sok mindenből elkészíthető. Az egyik legnépszerűbb a kásagyöngy, ami már évezredek óta használatos. Már az egyiptomi sírokban is találtak ilyen ékszereket. Akkor még természetesen egész más technológiával készültek, egyedi darabokként. Napjainkban, mint oly sok minden, tömeggyártásban készül, számos fajtában. A kásagyöngy egyik fajtája, amelyik a Távol-keleti országokban készül, nem egységesen nagy szemekből áll. Ezt azért fontos kiemelni, mert aki nem járatos a témában, az esetleg nem tudja, hogy ebből nem lehet egységes, sima főzést készíteni, hiszen azonos nagyságon belül is vannak tized milliméteres eltérések. Ennek ellenére, akár alkalmi ékszer is készíthető belőle, természetesen olyan fajta, ahol éppen ez számít előnynek. Rengeteg színben vásárolható meg a kásagyöngy, matt, üveges, illetve fémes csillogású alapváltozatokban egyaránt.