A diétás étrend a jó alak alapja

Aki már nagy erőfeszítésekkel belefogott egy edzéstervbe, az valószínűleg tapasztalta már, hogy a mozgás a megfelelő táplálkozás nélkül nem elég az álomalakhoz. A diétás étrend nélkülözhetetlen része ennek a folyamatnak, hiszen egy nagyobb testsúlycsökkenéshez mindenképp először azt kell megvizsgálni, hogy melyek azok az ételek, amelyek a hízást előidézték. Az első lépés tehát az, hogy ismerje meg a testét, ez pedig azt jelenti, hogy pontosan meg tudja állapítani, mikor éhes és mikor valójában csak szomjas, ugyanakkor, hogy milyen ételből mennyit fogyaszthat.

Ami pedig minden egyes fogyási kísérlet alapelve, hogy a szénhidráttartalmat a lehető legkisebb mennyiségre kell csökkenteni, hiszen a diétás étrenddel csakis így érhet el látványos változást a szervezetében. Ehhez társul aztán a megfelelő edzésterv kialakítása, mivel ezzel az is lehetővé válik, hogy ne csak a plusz kilóktól szabaduljon meg, hanem feszes legyen a bőre, és a strandszezont teljes mértékben kiélvezhesse, nem rejtegetve magát.