Ha egy motort útját szeretnéd nyomonkövetni

Sokak képzelőerejét megmozgatták már a mozikban, illetve a televízióban vetített kémfilmek. Manapság hazánkban is már bárki számára elég jutányos áron hozzáférhető a filmekben is olykor megjelenő GPS alapú nyomkövetés motorra, illetve bármilyen más közlekedési eszközre. Ez a rendszer a tolvajok ellen lett kifejlesztve, hogy az esetleges lopás után is nyomon lehessen követni a járműket. Sok motoros félve hagyja az úttest szélén a járgányt.

Ennek fő oka, hogy a tolvajok könnyen beemelhetik egy teherautó hátsó platójára, amit majd később alkatrészekre bontva értékesítenek. Ez egy bevett módszer, mert a lopott motorok egyben való eladása túl rizikós. A GPS alapú nyomkövetés motorra szerelése esetén, könnyedén az elkövetők nyomára lehet bukkanni. Ez a nyomkövető felszerelés egy normális SIM-kártya segítségével működik. Ha ezt a kártyát tárcsázzuk, az küld nekünk egy SMS-t, amiben a pontos koordináták láthatóak. Ezek után már roppant egyszerű a motorkerékpár vagy bármilyen más jármű megtalálása.