A kerti tó ezerféle arca

Az öntözés- és a tótechnikát sokan egy kalap alá veszik. Viszont egy kerti tó megalkotása teljesen más eszközöket igényel, így más szemszögből kell nézni a felépítést is. Amíg az öntözésben a nyomás és a szórás a lényeg, akár több méteren keresztül is, addig egy tó kialakításakor a tiszta környezet és a csalogató esztétikai megjelenés a cél.

A tavat nem elég megépíteni, hanem folyamatosan tisztán kell tartani, főleg akkor, ha halakat is szeretne tartani benne majd. A szűrők és iszapszivattyúk emiatt kiemelt helyre kerülnek ilyenkor. A folyamatos karbantartás nagyon lényeges a tó megépítése után.

A megépítés sem egyszerű feladat, de az okos ember szakértőt keres ehhez és nem szalad bele amatőr hibákba.

Az esztétikai megjelenés kivitelezése a kerti tó esetén szinte határtalan: szökőkutak, átfolyások, mű- vagy igazi sziklák, növényzet, fények is felhasználásra kerülhetnek. Ezek mind-mind szinte a végtelenségig variálhatóak és csakis a megrendelő ízléséhez igazodnak. Igazán csalogató lehet az a kerti tó, amely igényesen van kialakítva és illik a környezetbe.