Flamingó virág igényei és gondozása

flamingó virág
flamingó virág
Az Anthurium adreanum különleges virágzattal hódítja a hazai virágkedvelőket. Az ilyen típusú szobanövény minimális törődést igényel, így nem kell állandóan locsolgatni vagy tápszerezni és mégis szinte folyamatosan virággal ajándékozza meg a tulajdonosát. A flamingó virág szereti a meleget és azt, ha a talaj állandóan nedves. Öntözéséhez használjunk lehetőleg esővizet vagy felforralt, lehűtött csapvizet! Óvjuk a tűző Naptól, de arra mindenképpen figyeljünk, hogy kellő napfény érje! A port leginkább tusolással távolítsuk el, mert a levelei nagyon érzékenyek és hamar megsérülnek.

Levelei fényesek, hegyes végűek, virágai leginkább tűzpirosak. Torzsavirágzata narancssárga színekben pompázik. Virágzási időszakban támaszra van szüksége, nehogy letörjenek, így érdemes egy puha fonallal átkötni őket. A flamingó virág többféle faja ismert és a trópusi növények családjába tartozik. Például a fekete színű virág igazi különlegességnek számít és az otthonunk dísze is lehet. Vágott virágai hetekig szépek maradnak. A virágok száma együtt nő a növény éveinek számával. Az elfonnyadt virágokat nyugodtan távolítsuk el. Főleg február és július között virágzik. A flamingó virág akkor fejlődik szépen, ha 2 évente mindig újra és újra átültetjük. Használjunk faszénnel, lombokkal és fadarabkákkal dúsított földet. A gyökerei hamar sérülnek, így óvatosan végezzük el az ültetést! Szaporítása rendkívül egyszerű, hiszen tőosztással vagy oldalhajtások dugványozásával történik. A flamingó virág magról is szaporítható, de hosszú hónapokat kell majd várni, mire megjelennek az első virágai.