Hűtőszekrény többféle változatban

Azokat az ételeket, amelyek hűtést igényelnek, mindenképpen olyan eszközben kell tárolni, ami alkalmas és képes lehűteni az élelmiszereket. Ezeknek a kritériumoknak egy megbízható hűtőszekrény teljes mértékben képes eleget tenni. A mai modern változatok már képesek akár a polcokat is külön hőmérsékleten tartani. A No Frost változatok pedig nem fogják teljesen lefagyasztani a fagyasztórészben tárolt húsokat vagy zöldségeket. Ez a különleges technológia csak alacsony hőfokon tartja az ételeket, amelyek ennek hatására nem fognak jégkásában úszni.

A digitális kijelzős, kétajtós és francia ajtós változatok már valamivel drágább árkategóriába tartoznak. A mai hűtőszekrény változatok kinézetén, elrendezésén kívül, a hűtési technológia közös. Minimális eltérések lehetnek a kivitelezésben, de a hűtést minden hűtő esetén egy olyan eszköz látja el, ami a termodinamika elvén működik. A hűtőszekrény belsejében egy úgynevezett csőkígyót helyeznek el, ami hőt von el a hűtő belsejéből. Ezáltal kezdődik el a hűtési folyamat.