Progeszteron krém jótékony hatásai

Az ösztrogén hormonhoz képest, ha alacsony a progeszteron szint, akkor a nők kellemetlen tünetekkel szembesülnek. A hiányzó progeszteront a szervezetbe célszerű progeszteron krém használatával bevinni. Az ilyen krémek fő alkotóeleme a yang gyökér kivonat, ami természetes módon pótolja a hiányzó hormont. A hatékony hormonbevitel érdekében, a progeszteron krém olyan bőrfelülettel kell érintkezzen, amelyik sok hajszáleret tartalmaz, vagyis a mellkas, a nyak környéke valamint a karok és a lábak belső része. A progeszteron krém így eljuthat a zsírszövetekbe, majd ott felhalmozódva a felesleg jut el a véráramon keresztül a szervezet olyan részeibe, ahol igazán szükség van rá. Olyan tünetek, illetve betegségek megjelenésekor érdemes az ilyen krém használata, mint a felborult ciklus, hipoglikémia, fibróma, csökkent pajzsmirigyműködés, hangulatingadozás, daganatok vagy ciszták megjelenése a petefészekben, levertség, álmatlanság, depresszió, rossz közérzet, változó kori hőhullámok, véralvadás gyengesége, fejfájás vagy fájdalomérzet a csontokban.  Szem előtt kell tartani, hogy a progeszteron krém nem a felsorolt egészségügyi problémákat kezeli, hanem a fő okok felfedezése után, az orvos jóváhagyásával, a kezelés kiegészítője lehet. A megfelelő felszívódás érdekében érdemes olyan krémet használni, amelyik növényi olajok felhasználásával készült, nem pedig ásványi olajokkal vagy petrolkémiai anyagokkal. Így a krém nem képez filmszerű réteget a bőrön és azonnal beszívódik. Mivel nem a test számára idegen szert visz be az ember, ezért a progeszteron krém nem vált ki olyan mellékhatást, ami független lenne a progeszteronhiány okozta tünetektől. A krém használatakor tehát észlelhető időszakosan a panaszok felerősödése, de ez csak időszakos, mivel egy hosszabb kezelés után, a progeszteron krém kiváltja jótékony hatását a szervezetben. A test, mint bármelyik más kezelés esetén, egy idő után hozzászokhat a kívülről adagolt hormonhoz, tehát érdemes a szervezet jelzéseit figyelni, hogy miképpen reagál a krémre. Ezek mellett semmiképpen nem javasolt az előírt adagolás túllépése.